Oprava autoskla scelením: 5 otázek pro odborníka

Oprava autoskla scelením se řadí mezi rychlé a rutinní služby. Řidiči ale často netuší, kolik taková oprava stojí nebo jak dlouho potrvá. Zeptali jsme se tedy pana Michala Beldy, vedoucího dílny liberecké pobočky Autosklo Teamu.

#1 Jak dlouho trvá oprava autoskla?

Doba opravy autoskla se odvíjí od rozsahu poškození. Menší trhlinky lze opravit během jedné hodinky, zatímco rozsáhlejší poškození někdy vyžaduje víc času.

#2 Kolik stojí oprava autoskla?

Cena opravy autoskla závisí na velikosti a umístění poškození. Většinou se pohybuje mezi 800 – 2000 Kč, záleží na konkrétním případu. Oproti náklady na výměnu celého skla to je ale zanedbatelná částka. A pokud máte připojištění autoskla, tak se celá operace dá hradit z pojištění vašeho vozu.

Oprava autoskla scelením se vyplatí v každé roční době.
Oprava autoskla scelením se vyplatí v každé roční době.

#3 Je oprava autoskla součástí pojištění?

Může být, i nemusí. Najděte si svou pojistnou smlouvu a podívejte se, zda si platíte připojištění autoskel, a případně zkontrolujte i výši pojistného plnění. Oprava autoskla se v tabulkách pojišťoven obvykle nachází v kolonce „hrazeno v plné výši“,
zatímco u výměny jde o spoluúčast.

#4 Je oprava autoskla bezpečná?

Ano, když opravu provádí kvalifikovaný pracovník, pak je oprava autoskla bezpečná. Technici užívají speciálně vyvinuté materiály a přípravky. Odborný skloservis je navíc vybaven potřebnou technikou a v neposlední řadě zkušenostmi.

 #5 Jak dlouho musím počkat po opravě autoskla, než mohu auto zase používat?

Po výkonu v autosklo servisu se doporučuje počkat 1-2 hodiny, než začnete vozidlo používat. Lepidlo má čas řádně vytvrdnout v prasklině a dokonale se propojit se sklem. Některé moderní pryskyřice
ale tvrdnou i rychleji, proto se raději informujte přímo u technika.

 

 

líbíl se vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebook
Share on twitter
Sdílet na Twitter
Share on linkedin
Sdílet na Linkdin
Share on email
Sdílet Emailem

domluvte si s námi schůzku

najdete nás v 7 městech