Reklamace autoskla při výměně? Může se to stát

Reklamace autoskla není příjemnou součástí našeho života, ale jako zákazníci na ni máme nárok. A nezáleží na tom, zda škodu platí pojišťovna, nebo ji hradíme z vlastní kapsy. Přečtěte si, z jaké jsou typické důvody k reklamaci, a jak minimalizovat riziko, že pojedete zpátky
do autoservisu.

Reklamace autoskla: u výměny hraje víc faktorů

Scelení autoskla obvykle reklamace nepotká. Jinak je tomu s výměnou.
Scelení autoskla obvykle reklamace nepotká. Jinak je tomu s výměnou.

Zatímco scelení autoskla se obejde bez problémů, výměna přináší jistá rizika. Majitelé vozidel nejčastěji reklamují netěsnost nalepení skla, které vede k zatékání do vozu. Čertovo kopýtko paradoxně nevězí většinou v nešikovných prstech technika a špatně provedené montáži. Více než 50 % reklamací pramení z jiných faktorů: zejména to jsou použité náhradní díly, či materiály potřebné k montáži, nebo dokonce stav karosérie.

Někdy je nutné čelní autosklo prostě přelepit, jindy stačí netěsnící místa dotěsnit bez nutnosti demontáže. Odborníci ale doporučují spíš první postup, protože zaručuje kvalitní montáž podle přesného popisu výrobce vozidla. „Přesně tak. A problém vždycky řešíme hned. Zatékání do  jakéhokoliv vozidla je nepříjemné a způsobuje potíže při běžném provozu vozidla,“ říká pan Belda z Autosklo Team.

Na montáž čelního skla má zásadní vliv stav karoserie vozu. Pokud „kastle“ potřebuje opravu,
nebo úpravu, seriózní autoskloservis ji bude s vámi řešit před výměnou autoskla. Vady karoserie zásadně ovlivňují kvalitu nalepení autoskla.

Neoriginální autosklo neberte, jedině značkové nebo OEM

Značkový nebo originální výrobek prochází pečlivou kontrolou.
Značkový nebo originální výrobek prochází pečlivou kontrolou.

Za částí vrácených zakázek stojí použitá autoskla a materiály potřebné
k montáži
. Tuto příčinu většinou vyloučíte, pokud se vyhnete instalaci neoriginálního dílu. Neoriginály vypadají stejně jako OEM díl nebo značkové sklo, a lákají nízkou cenou. Nenechte se ale nachytat. Tyto výrobky nemusí dodržovat standardy výroby a nekvalitní zpracování neumožňuje bezvadnou instalaci ani nezkreslený výhled z vozu. Jak se nespálit při výběru autoskla si můžete přečíst v našem starším příspěvku.

Chybička se samozřejmě vloudí i u značkového nebo originálního skla. Zde vás ale potěší úzká spolupráce autoskloservisu s dodavateli, pro které je záruka na použitý materiál základem. Reklamace vadného výrobku má jasně nastavená pravidla, a to i nad rámec běžné záruky.

Seriózní servis při přebírání od dodavatele zboží pečlivě kontroluje. Přesto se může stát, že nějaké nekvalitně zpracovaný kousek ujde technikově pozornosti, popřípadě se kazy nebo chyby výroby ukážou později. Ne každá vada má vliv na funkčnost, zato může mít vliv na celkovou spokojenost zákazníka.
V takovém případě by mělo být samozřejmostí přijetí reklamace a objednání skla nového. Jak to řeší
v Autosklo Team? „Tomuto se i kvůli vytíženosti dílny snažíme předcházet objednáváním skel s dostatečnou rezervou a jejich důkladnou kontrolou ještě před termínem montáže. Víte, kvalitní výrobek neurčuje jen jeho cena, ale i podmínky, za jakých je dodáván,“ vysvětluje technik.

Reklamujte bez obav

Většina zákazníků vnímá reklamaci jako nepříjemnost, které se snaží do poslední chvíle vyhnout. Profíci z oboru s ní ale nemají problém: „Reklamace nebo služby v rámci záruky jsou pro nás standardní součástí řešení škodní události i samotné výměny, opravy skla i ostatních služeb, nás se bát nemusíte,“ usmívá se
pan Belda.

Technici se snaží provádět instalaci autoskla vždy na sto procent. Vinou použitých dílů, materiálů
i chybou lidského faktoru se ale může stát, že se po provedené službě problém přece jen vyskytne.
Ve zmíněném Autosklo Team s. r. o. řeší reklamace prioritně, profesionálům totiž vždycky záleží
na dobře odvedené práci a spokojeném zákazníkovi.

 

líbíl se vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebook
Share on twitter
Sdílet na Twitter
Share on linkedin
Sdílet na Linkdin
Share on email
Sdílet Emailem

domluvte si s námi schůzku

najdete nás v 7 městech