Mobilní výměna nebo oprava čelního skla, ať jste kdekoli

Mobilní výměna autoskla

představuje řešení, když nechcete nebo nemůžete dojet do servisu

Víte, že byste správně neměli pokračovat v jízdě s prasklým čelním sklem? Co ale dělat, když vás nehoda potká během cesty, nebo ji třeba zjistíte po návratu z dovolené? Řešení je překvapivě jednoduché – mobilní výměna nebo oprava čelního skla.

Specializovaní technici přijedou tam, kde se nacházíte, a opravu provedou přímo na místě. Jedná se dokonce o celkem běžnou službu, kterou lze hradit z pojištění a svou kvalitou se vyrovná servisu na pobočce. Přečtěte si, co byste měli vědět o výjezdním servisu autoskel.  

Nečekejte kompromisy  

Možná se obáváte, že mobilní servis čelního skla nebude odpovídat kvalitě práce v prodejně. Nemusíte. Jde o osvědčenou, časem prověřenou službu. Školení technici zvládnou kompletní autosklo servis, opravy a výměny autoskel na všech typech vozidel, kdekoliv si vzpomenete. Některé autoservisy si poradí i s výměnou velkých autobusových skel. Dát do pořádku výhled z osobního automobilu tedy není pro zkušený tým žádným problémem.

Shodné materiály a techniky

Při odstraňování škod na skle se používají stejně kvalitní materiály a precizní techniky, ať už se provádí v interiéru nebo venku. K zacelování prasklin slouží polymerické pryskyřice. U výměny celého skla hraje mimo jiné roli použité lepidlo. Výrobci autoskel si kvalitu montáže pojišťují certifikací techniků. Ta se vztahuje také na mobilní servis. Nemusíte se tedy obávat dočasných řešení nebo kompromisů v kvalitě a provedení, jestliže má oprava proběhnout u vás na dvoře.

Počasí hraje roli

Rozdíl mezi službami venku a vevnitř spočívá ale v tom, že v prostředí servisu pracovníci kontrolují okolní prostředí. Ať si venku chumelí nebo padají kroupy, práci nic nebrání. V terénu je s počasím potřeba počítat. Za zmíněného počasí technik pravděpodobně schůzku odloží. Teplota, vlhkost a nečistoty ve vzduchu totiž ovlivňují schopnost lepidla přilnout k rámu vozidla či kvalitně vytvrdnout v prasklině. Máte-li ale k dispozici přístřešek, který před vlhkostí brání, práce proběhnout mohou.

Oprava ve skloservisu bývá svižná

Kamenná pobočka zůstává jasnou volbou, pokud můžete své auto do servisu dopravit. Jak oprava, tak výměna skla v prodejně proběhne v kontrolovaném prostředí, na které počasí nemá vliv. Některé servisy navíc nabízí po dobu opravy náhradní vozidlo. Délka servisních prací se pohybuje v rozmezí 0,5 –⁠ 4 hodin, přesný čas se od technika dozvíte zpravidla už při zadávání poptávky.

 

Bezpečnost na silnici a úspora času: jasná volba

Vozidlo s prasklinou na čelním sklem nemá podle zákona na silnici co dělat. Proto bývá právě mobilní servis čelního skla nejčastěji cílem výjezdu. Některé skloservisy ho nabízí sedm dní v týdnu, i přes víkendy a o svátcích. Dojedou za vámi jak na parkoviště u Tesca, tak i na chalupu. Bezpečnost silničního provozu, rychlost této operace a úspora času jsou zřejmými benefity služeb „pojízdné autodílny“. Mobilní servis se zpravidla nabízí po území ČR, některé firmy vás nenechají na holičkách ani v zahraničí.  

Pojišťovna ji má v ceníku

Sklo jste si připojistili? Většina pojišťoven hradí také opravy vozidel mimo kamenné pobočky autoservisů. Autosklo tedy vyměníte v rámci své pojistky i u vás doma. Nezapomeňte však o škodě dát vědět bezprostředně po jejím vzniku. Včasným nahlášením problému se vyhnete krácení nebo odmítnutí plnění. Likvidátor pojišťovny bude chtít poškozené sklo vidět a vyhodnotí vzniklé náklady stejně jako u jiné pojistné události. Některé servisy proto nabízí i pomoc řešením škody a veškerou administrativou.

líbíl se vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebook
Share on twitter
Sdílet na Twitter
Share on linkedin
Sdílet na Linkdin
Share on email
Sdílet Emailem

domluvte si s námi schůzku

najdete nás v 7 městech