Jak řešit v klidu opravu autoskla a vykradené auto

Vysklené čelní autosklo nebo postranní okénko u řidiče. I takto nepříjemně začne pro někoho pracovní den. Podle statistik patří vykradení auta k jednomu z nejčastějších trestných činů v České republice. Policie eviduje kolem 10 000 případů ročně.

Co dělat, když se někdo vloupá právě do vašeho auta? Zachovejte klid, nažhavte telefon a všechno zdokumentujte.

Volejte policii a vyfoťte škodu

Než začnete sami řešit rozbité sklo nebo jakékoliv jiné poškození vozidla, neprodleně kontaktujte Policii ČR na známém telefonním čísle 158. Společně sepíšete záznam o trestném činu a také získáte zprávu pro vaši pojišťovnu. Některé společnosti policejní záznam při řešení pojistné události přímo vyžadují.

Než dorazí uniformovaní, sami si veškerá poškození nafoťte na váš smartphone. Fotodokumentaci použijete pro komunikaci s pojišťovnou a doložíte tak pojistnou událost. Automobil však neotvírejte
a nenastupujte do něj, ani se nesnažte odstranit stopy po násilném vniknutí. Policie, a často také pojišťovna, chtějí vidět výsledek trestného činu nezměněn. V případě prasklého skla navíc hrozí riziko,
že se okno vysype do interiéru. Vozidlo fotografujte pouze zvenku.

Do auta se zloděj dostane často právě okénkem spolujezdce.
Do auta se zloděj dostane často právě okénkem spolujezdce.

Na pojišťovnu volejte hned z místa škody

Jste-li pojištění, při čekání na strážce zákona kontaktujte také infolinku své pojišťovny a zjistěte správný postup. Tyto instituce škodu rády dokumentují samy prostřednictvím vlastního technika. Telefonát je tedy nutný, i když máte po ruce chytrý telefon a vše fotíte sami.

Chyba za tisíce: nemáte pojištění autoskla

Kdo to zaplatí? Odpověď na vaši otázku najdete v havarijní pojistné smlouvě vozidla. Základní pojistka zpravidla zahrnuje vandalismus. Opravu nebo výměnu čelního a zadního skla a bočních okének je ale třeba připojistit navíc. Některé pojišťovny tento doplněk nabízí bez spoluúčasti, většinou se ale
na opravě podílet musíte.

Některé skloservisy administrativu umí

Formulářů a jednání s úřady se nemusíte obávat. Některé autoservisy nabízí kompletní administrativní servis.U nás jsme zvyklí vést zakázku od zjištění krytí vaší pojistné smlouvy,
přes nahlášení pojistné události a odeslání všech pojišťovnou požadovaných dokumentů, až k převzetí pojistného plnění,
“ říká pan Belda z Autosklo Teamu. Pokud se stane, že pojišťovna uzavře věc jinak
než proplacením faktury, autosklo servis podá reklamaci či stížnost za klienta a snaží se, aby pojišťovna dostála svým závazkům.

Oprava autoskla v Praze, nebo jinde? Hlavně vyhledejte smluvní servis

Je jasné, že opravy a výměny autoskel nepatří mezi práce pro kutily. Pojišťovny si navíc často kladou podmínky a proplácí jen opravy u smluvních servisů, jakým je zmiňovaný Autosklo Team.

Některé autoservisy nabízí nonstop linku a okamžité řešení situace.
Některé autoservisy nabízí nonstop linku a okamžité řešení situace.

Jak to funguje v seriózním smluvním servisu

Autoskla rozbitá v rámci krádeže či vandalismu se řeší prioritně. „Nemusíte mít obavu volat i mimo pracovní dobu, k dispozici je nonstop linka. Klient se tedy vždy dovolá.“ popisuje poskytované služby pan Belda.

Telefonicky tedy kontaktujete technika a popíšete svou situaci. Společně se rozhodnete, jaký postup
je ve vašem případě nejlepší.
Vaše vozidlo nechá servis převézt odtahovou službou na nejbližší pobočku, kde zajistí kryté stání v dílně do doby, kdy bude škoda odstraněna. Oprava proběhne nejpozději do 48 hodin. Po dobu opravy se zpravidla nabízí náhradní vozidlo. Další možností je mobilní výměna autoskla přímo tam, kde se škoda stala.

V případě, že požadujete od pojišťovny plnění havarijního pojištění, převezme za vás opravce veškerou administrativu.

4 kroky při vykradení auta:

  • volejte 158 (Policie ČR)
  • vše zvenku nafoťte
  • zavolejte na pojišťovnu
  • zavolejte na smluvní (autosklo) servis

líbíl se vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebook
Share on twitter
Sdílet na Twitter
Share on linkedin
Sdílet na Linkdin
Share on email
Sdílet Emailem

domluvte si s námi schůzku

najdete nás v 7 městech