Opravy scelením jako alternativa k výměně čelního skla

Řešíte prasklinu na čelním skle? Výměna autoskla nemusí být jediný způsob, jak tento problém vyřešit. U nás dokážeme řadu prasklin opravit tzv. scelením skla. Díky moderním technologiím je nyní možné praskliny na skle opravit již do 1 hodiny. Autosklo po opravě získá zpět svou původní pevnost i stabilitu. 

Vždy záleží na rozsahu a typu poškození autoskla. Zavolejte nám, nebo napište a my vám poradíme a sdělíme, jaké jsou možnosti opravy.

Až 80% prasklin vzniklých od letícího kamene je technicky opravitelných.

Co je oprava autoskla?

Oprava neboli scelení čelního skla je skvělou alternativou k celkové demontáži a výměně autoskla. Při opravě autoskla dochází k odsátí vzduchu z dutiny praskliny a jeho nahrazení speciální látkou, která disponuje indexem lomu světla stejným jako má sklo.

Opravou dojde k obnovení původní pevnosti a stability autoskla a zároveň k významnému zlepšení optických vlastností v místě původního poškození. Až 80% prasklin vzniklých od letícího kamene je technicky opravitelných za předpokladu, že prasklina nekončí v okraji skla.

Rozlišujeme 4 typy prasklin.

Pokud prasklina nezasahuje do okraje autoskla a díra v místě dopadu kamene není větší než 5 mm, můžeme opravit prasklinu prakticky jakkoliv dlouhou.  

Za prasklinu na čelním skle vám hrozí ztráta až 5 bodů a pokuta až do výše 10.000 Kč.

Výhody opravy čelního skla

  • Finanční úspora
  • Obnovení bezpečnostní funkce
  • Rychlost provedení opravy autoskla
  • Zamezení dalšímu rozšiřování praskliny
  • Mobilita – opravu zajišťujeme i v místě zákazníka

Jaké typy autoskel je možné opravit?

Metodou scelení skla lze opravit jakákoli dvouvrstvá čelní automobilová skla. Nezáleží na tom, zda se jedná o sklo čiré, tónované, vyhřívané, determální, akustické či reflexní. Kromě autoskel osobních je možné kvalitně zacelit i autoskla nákladních automobilů a taktéž i robustní autobusová skla.

Co není možné opravit?

Scelováním skla nelze opravit kalená skla, tzn. na většině vozidel boční a zadní, která se v případě rozbití rozpadají na tisíce kousků. Oprava autoskla není možná také u reflexních skel po oxidaci fólie, kdy došlo k průniku vzduchu a vlhkosti dovnitř praskliny. 

Kolik stojí oprava jedné praskliny?

Cena opravy autoskla je závislá na více faktorech, proto je nejlepší obrátit se pro stanovení ceny za opravu konkrétní praskliny na náš servis.

líbíl se vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebook
Share on twitter
Sdílet na Twitter
Share on linkedin
Sdílet na Linkdin
Share on email
Sdílet Emailem

domluvte si s námi schůzku

najdete nás v 7 městech