Autofólie ochráncem interiéru i bezpečí

Chcete vylepšit vzhled auta, vyšší bezpečí a soukromí na cestách nebo ochránit interiér před blednutím. Skvělým řešením je aplikace autofólií. Seznamte se se základními typy fólií a vyberte si tu pravou kombinaci pro vás. Vše ostatní pak už nechte na nás.

Protisluneční fólie

Protisluneční fólie zabraňují vniknutí přímého slunečního světla a škodlivého UV záření do interiéru vozu a odrazí 30 až 80 % tepla ze slunečního záření. Oceníte je především v horkých letních měsících, kdy zvyšují komfort na dlouhých cestách ochlazením interiéru auta.

Autofólie proti slunci jsou zároveň nejžádanějšími fóliemi na autoskla. Nejčastěji se fólie používají na boční a zadní okna auta. Čelní sklo musí mít propustnost minimálně 75 % a pokud dojde k porušení nařízení, hrozí vám vysoké pokuty i ztráta řidičáku až na 12 měsíců. Také u předních bočních autoskel je nutné dbát na dodržení zákona, který říká, že propustnost předních bočních oken musí být minimálně 70% celkové propustnosti světla. Dále je třeba si dávat pozor na autoskla, která byla již při jejich výrobě lehce zatemněna. U zadních skel neplatí žádné omezení propustnosti a můžete tak vymýšlet libovolné variace polepu. 

Pro tónování autoskel využíváme sluneční folie 3M, které i při nízkém stupni zatmavení zadržují velké množství tepelného záření a výrazně snižují tepelnou propustnost oken.

V našem servisu provádíme důkladné přeměřování minimální světelné propustnosti a používáme pouze fólie schválené Ministerstvem dopravy ČR. S námi máte jistotu, že vám nehrozí žádné problémy na STK ani při silničních kontrolách. 

Výhody protislunečních fólií:

 • Odráží 30 až 80 % tepla ze slunečního záření a ochlazují tak interiér vozu
 • Odráží až 99 % UV paprsků a chrání interiér vozu před blednutím
 • Snižují průhled skly dovnitř vozu, tím zajišťují větší pocit soukromí a chrání odložené předměty proti náhodným zlodějům
 • Možnost kombinace s bezpečnostní fólií, která zvyšuje odolnost skel proti rozbití 
 • Zvýšená ochrana proti vysypání skla v případě nehody, chrání posádku před poraněním střepy
 • Zajišťují dostatek soukromí a komfortu při cestování
 • Snižují riziko oslnění řidiče přes boční okna
 • Zvyšují odolnost autoskel proti poškrábání
 • Zlepšují celkový vzhled automobilu

Máte zájem o polep autoskel vašeho vozu protislunečními fóliemi? Napište si o nezávaznou kalkulaci ceny.

Bezpečnostní autofólie

Bezpečnostní autofolie vytváří neviditelnou bezpečnostní mříž na vašich autosklech a její aplikace je mezi našimi zákazníky stále populárnější. Jedná se o čiré, případně natónované autofólie, které se lepí na vnitřní stranu bočních skel automobilu. 

Díky svým vlastnostem fólie zajišťuje zvýšenou pevnost skla před rozbitím. A pokud přeci jen k rozbití dojde, drží fólie všechny střepy rozbitého skla pevně pohromadě. Bezpečnostní fólie zamezuje proražení skla, čímž zamezí násilnému vniknutí do vozu a předchází vysypání skla při nehodě..

Bezpečnostní autofolie vytváří neviditelnou bezpečnostní mříž na vašich autosklech.

Bezpečnostní autofolie jsou vyrobeny z několika vrstev čirého polyesteru. V našem servisu používáme bezpečnostní autofólie 3M o síle 100 a 150 mikronů o 35 vrstvách. Bezpečnostní autofólie mají homologaci proti průrazu P1A a uznávají je pojišťovny při uzavírání havarijního pojištění automobilu.

Výhody bezpečnostních fólií:

 • Zabezpečení skel proti průrazu 
 • Vysoká ochrana při nehodě
 • Zabrání rozsypání skla a zranění od odletujících skleněných částí
 • Ochrání proti násilnému vniknutí do vozu
 • Velká odolnost proti UV záření
 • Rychlá instalace

líbíl se vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebook
Share on twitter
Sdílet na Twitter
Share on linkedin
Sdílet na Linkdin
Share on email
Sdílet Emailem

domluvte si s námi schůzku

najdete nás v 7 městech