Výměna autoskla

Prasklina na čelním skle, neopravitelné bodové poškození od kamene, poškození čelního autoskla v přímém výhledu řidiče nebo škrábance, rozlepující se lepené autosklo a další vady autoskla většího rozsahu, jsou poškození čelního skla, kdy jedinou možnou opravou je kompletní výměna autoskla.

I v dnešní době, kdy všechny pojišťovny na trhu pojištění vozidel nabízejí pojištění skel vozidel, se najdou případy, kdy je pro klienta důležitá cena kompletní opravy jeho vozidla. Existuje více variant výměny čelního autoskla, ale ne všechny končí šťatstně. Rizika výměny čelního skla při použití staršího skla či neznačkového okna nebo skla koupeného na inzerát jsou, prasknutí skla při neodborném převozu, manipulaci nebo po samotné montáži, za které nesete zodpovědnost vy. Podobné je to i s neodbornou montáží autoskla nebo u výměny skla bez daňového dokladu. Při jakýchkoliv problémech s netěsností nebo při nezaviněném poškození autoskla, zůstává zodpovědnost na vás. U nás v AUTOSKLO TEAM dostanete při výměně námi dodaného čelního skla či okna nejen samotnou kvalitní opravu vozidla za použití značkových autoskel s dokladem a zárukou na dodaný materiál, ale i záruku 3 roky na odbornou montáž.  

Nejčastější opravou v oboru autoskel je pro nás v tuto chvíli výměna autoskla lepeného přímo na karoserii vozidla. Výměna čelního autoskla u osobního automobilu není časově náročná a při použití běžných přípravků a lepidel zůstává nejdelší částí opravy vytvrzení použitého lepidla. Při výměnách autoskel používáme pouze lepidla a další materiály produktové řady LOCTITE - TEROSON od Henkel. Naší pracovníci tyto výrobky prvotřídní kvality používají již více než 10 let a jejich kvalita, vlastnosti a i technická podpora dodavatele nám ani nedovolí uvažovat o změně. Při dodržení všech bezpečnostních doporučení výrobce nám výměna autoskla osobního vozu běžných značek trvá 3-5 hodin. Při výměně čelního skla nám samotná příprava, demontáž poškozeného autoskla a montáž nového skla s finálním dostrojením a vyčištěním auta, trvá cca 2 hodiny. Po bezpečnostním vytvrzení lepidla, které trvá 2-3 hodiny, je opravované vozidlo připraveno k použití bez omezení.

Nejčastější chyby při lepení autoskel je nedodržení souvislé vrstvy lepidla mezi karoserií a autosklem. Výběrem našeho servisu máte jistotu, že sklo bude na vašem vozidle držet opravdu jako přilepené !!!

Prohlédněte si jak vypadá špatně nanesená vrstva lepidla a také příklad správné souvislé vrstvy a věřte, že špatně nalepené sklo není problémem pouze starých aut nebo absolutních amatérů.

ZJISTĚTE POŠKOZENÍ ČELNÍHO SKLA SAMI NEBO NÁS KONTAKTUJTE !!!

NEJČASTĚJŠÍ POŠKOZENÍ ČELNÍHO SKLA

PRASKLINA VĚTŠÍHO ROZSAHU

DSC03903

 • dnes se používá jako způsob opravy pouze výměna takto poškozeného skla
 • opravu je možné financovat z připojištění skla, havarijní pojistky i povinného ručení viníka
 • riskujete pokutu 500,- a více, nepříjemné řešení na STK a i nehodu při zkresleném výhledu z vozu

 

BODOVÉ POŠKOZENÍ ČELNÍHO SKLA

DSC03387

 • v některých případech je možné sklo opravit tzv.zcelením - zalití pryskyřicí
 • oprava kolem 1000,- a lze ji uplatnit i z připojištění skel vašeho vozidla
 • hrozí větší poškození autoskla, kterému lze předejít včasnou opravou
 • více informací na oprava-autoskla

 

POŠKRÁBANÉ AUTOSKLO

skrable celni sklo

 • některé typy škrábanců lze odstranit leštěním k tomuto účelu určenými prostředky
 • cenu opravy nelze určit bez osobní návštěvy na pobočce AUTOSKLO TEAM s.r.o.
 • poškození čelního skla lze předejít pravidelnou výměnou stíracích lišt

 

ROZLEPUJÍCÍ SE LEPENÉ SKLO

rozlepene celni sklo

 • u takto poškozeného skla je jediným způsobem opravy jeho výměna
 • pro určení rozsahu poškození je nejlepší návštěva v AUTOSKLO TEAM s.r.o.
 • poškození lze předejít výběrem kvalitních značkových autoskel se zárukou